Skip to content

CANNABIS OIL CBDOL arthritis – komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Shumë vite duke u përpjekur për të kuruar nyje Kreu i Institutit të trajtimit të nyjeve:? “Ju do të jetë i habitur se sa e lehtë është për të kuruar nyje duke marrë çdo ditë …

Kur dhemb nyjet e duarve dhe këmbët, se sa për të trajtuar ato? Mjekët përshkruajnë një trajtim kompleks. Në vendin e parë të përshtatshme duhet të jetë lehtësim dhimbje. Ajo është zgjedhur në mënyrë që të garantuara për të hequr qafe siklet. Mjekët rekomandojnë përdorimin e pilula dhe injeksione. Që joints dhemb plotësisht immobilizes dhe nuk i jep personi të çojë

3 34 CANNABIS OIL CBDOL arthritis  komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

një jetë të përmbushur, eliminimi dhemb dhimbje, ju

jeni gati për të përfunduar diagnozën dhe trajtimin e sëmundjes.

Gjatë gjithë kohës ajo u besohet se sëmundja i përbashkët është karakteristike vetëm për të moshuarit. Megjithatë vuajnë dhimbje nga të rinjtë dhe fëmijët. Nëse pacienti shkon në një mjek në kohë, në periudhën kur dhimbja është e thënë vetëm për veten e tij, trajtimi do të jetë më efektive, dhe pacienti shpejt shëruar.

Shkaqet e sëmundjeve që lidhen me çrregullime musculoskeletal

Pain në nyjet e gjymtyrëve tregojnë një numër të sëmundjeve, disa prej të cilave janë mjaft serioze. Parakushtet për ndodhjen e tyre është një numër faktorësh:

 1. Mënyra e jetës. Në këtë rast, në qoftë se ai lëviz pak, ajo nxit qarkullimin e gjakut, që pas një periudhe të caktuar kohore prish nyjet.
 2. Mungesa e micronutrients që kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit shtytëse.
 3. sistemi Bad imunitar.
 4. Dislokacionet ose thyerje të gjymtyrëve.
 5. Pesha.
 6. predispozitë gjenetike për sëmundjet e sistemit musculoskeletal.

Shpesh joints lënduar për arsye që karakterizojnë sëmundjet e mëposhtme:

 1. artrit reumatoid lloji.
 2. Osteoarthritis.
 3. Gout -. Depozitimi i kripërave të natriumit
 4. reumatizma.
 5. këmbët e sheshtë.
 6. chondrocalcinosis -. Depozitimin e kripërave të kalciumit

Lloji kryesor i diagnozës në këto raste është ekzaminim x-ray. Ndonjëherë një fashë elastike dhe pushimi do të ofrojë lehtësim nga dhimbjet. Mjeku do të përshkruajnë një numër të painkillers. Vaj

i cili duhet të rubbed disa herë në ditë, të shpëtoj nga inflamacion në indet dhe rëndim të sëmundjeve të përbashkët. Ajo do të marrë ënjtje poshtë.

Një mjet universal që mund të hequr dhimbjen për një kohë të gjatë dhe të sigurojë pjesën tjetër të nevojshëm për të përbashkët, shkencëtarët nuk kanë shpikur ende. Nevojë për një diagram se si për të trajtuar organin sëmurë, tregoni mjekut. Nyjet në proceset inflamatore ata nuk kanë nevojë të ngrohtë deri. Kjo kontribuon në përkeqësimin. A nuk e besojnë hype që thotë se shkencëtarët kohët e fundit shpikur një ilaç për trajtimin e nyjeve. Si rregull, nën maskën e produkteve të tilla fshehur shtesa zakonshëm. Ata nuk klasifikohen si shtesa.

Dhimbje në

2 29 CANNABIS OIL CBDOL arthritis  komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

zonën e duarve

Shkaku më i zakonshëm i vizitave në mjekët – ndjesi të pakëndshme në duar. Furçë është një mekanizëm shumë delikate. Por, kur ai është i shëndetshëm, në gjendje të përballojë ngarkesa të mëdha. Shumë sëmundje të përbashkët të ndërhyjnë me funksionimin normal të duarve dhe këmbëve. Akute dhe siklet në nyje – artralgjia. Ajo të çon jo vetëm për aftësinë e kufizuar, por edhe të pamundësisë për të kryer veprime themelore në jetën e përditshme. Vetëm terapi mund të përmirësojë cilësinë e jetës.

Sëmundjet që shkaktojnë humbjen e funksionit të duhur të duarve, shumë. Arsyet mund të jenë:

 1. një natyrë inflamatore. Ata mbyt përbashkët dhe të mos lejojë atë të lëvizë normalisht. Shpesh lëkura në këtë vend shtohet dhe reddens.
 2. Mekanike. Lindin si pasojë e lëndimeve. Dhimbja vjen vetëm kur lëviz.

Natyra e sëmundjes dhe një përshkrim të hollësishëm të simptomave të pacientëve dhe ndjenjat që kishte në dorë, të ndihmojë mjekët për të zgjedhur një terapi të veçantë. Për të lehtësuar gjendjen

mund plotëson veprimet e përbashkët. Në fund të trajtimit kompleks të zhvillimit të nevojshme funksionale të dorës. Rehabilitimi zgjat për disa muaj.

Vetëm një mjek mund të përcaktojë në mënyrë individuale për çdo pacient Si të shpëtoj e dhimbje në nyje të duarve. Gjëja kryesore – për të zgjedhur ilaçe të drejtë. Të përshkruara më shpesh shtojcave anti-inflamator, i cili jep efekt të shkëlqyer në eliminimin simptomat që lidhen me sëmundjet e duarve.

Çështja Same ndaluar, për të cilat Ernst shkarkoi Malakhov! Nyjeve dhe kërc do të shërohen në 14 ditë duke përdorur zakonshëm …

Kujdes duhet të merren në pritje të tyre, pasi shpesh ka reagime negative në stomak dhe zorrët. Duart trajtuar dhe hormonet glucocorticosteroid. Ata janë të përbërë nga substanca të fuqishëm, lehtësimin inflamacion. Relief vjen mjaft shpejt.

Trajtimi korrekt përfshin kombinimin e disa mjeteve. Mjeku mund të zgjedhë metodat jo të plotësuar, kur trupi i njeriut nuk është në gjendje për të marrë medikamente të caktuara.

Mjetet juridike

popullore në trajtimin e gjymtyrë nyjet

Ndodh që njerëzit nuk mund të vijnë në kohë në pritje të rheumatologist ose mjeku. Çfarë duhet të bëni në këtë rast? Ju mund të përdorni mjetet juridike

20 6 CANNABIS OIL CBDOL arthritis  komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

popullore. Një e thjeshtë dhe mjet efektiv për marrjen shpëtoj e dhimbje mund të bëhet fasha apo kremra të kësaj përbërje: mjaltë, ale, vodka apo alkoolit. Hold për në atë për 3 orë në vendin ku ka inflamacion.

Nëse joints dhemb periodikisht, të përgatisë një tretësirë ​​paraprakisht. Përbërës kryesor i saj është lakër mbinë patate. Mbushur ato me vodka apo alkool dhe të insistojnë 14-15 ditë. Me ndihmën e mjeteve të tilla popullore ju mund të bëni pa krem ​​të shtrenjta ose shtesë.

Jo më pak të njohura në pacientët me sëmundje të ndryshme të balms e naftës joints trajtimit. Përzierje susam dhe Olive Oil dhe pikoj një zgjidhje të vogël të vitaminës A. Para-zhytem duart ose këmbët në ujë me shtimin e sode. Ajo nuk duhet të jetë e nxehtë. Thatë lëkurën dhe fshij mjet në zonën e përbashkët. Duart ju mund të veshin dorashka. Pra, të naftës do të absorbohet më mirë dhe do të qëndrojnë më gjatë në lëkurë.

>>>>  Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ - komente negative, mendime, çmimi, faqen zyrtare

Një tjetër mjet, i cili është ende në përdorim sot në fshatra, gjethet e rodhe dhe lakër. Thjesht zbatohen në vend lënduar. Në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve po aq efektive Bay fletë. 20 gjethe pour 2 gota ujë të vluar. Tani mjet duhet të vlim për 5-7 minuta. Pastaj infuzion është derdhur në një termos dhe të insistojnë disa orë. pije supë për 3 ditë në gllënjka të vogla në disa qasjeve. Pastaj të bëjë një pushim javor dhe të përsëritur kursin.

Për trajtimin e nyjeve të lexuesve tanë kanë përdorur me sukses Sustulit. Duke parë popullaritetin e tillë e këtij mjeti ne kemi vendosur për të ofruar atë në vëmendjen tuaj.
Lexo më shumë këtu …

Ushqimi duhet të konsumohen pelte dhe të gjitha llojet e pjatave mpiksur. Ata janë parandalimin e sëmundjes, shpesh përdoret në përsëritje. Dhimbja e kësaj, natyrisht, nuk do të punojë menjëherë, por trupi do të marrë substancat e nevojshme, ajo do të jetë më e lehtë për të përballuar me sëmundje me ilaçe. Për të përgatitur këtë ushqim të shëndetshëm, të përshtatshëm mish gjeldeti ose pulë. Ato mund të kombinohen mes tyre dhe me mish lope, mish derri. Gatuaj mish të gjatë, deri në 10 orë në ngrohje të ulët. Të përfshijnë në dietën tuaj ushqimore të tilla është e nevojshme në mënyrë të rregullt dhe e përdorin atë të paktën një herë çdo 20 ditë.

do të ndihmojë në luftën dhimbje të përbashkët vezë shell pule. Kjo është një burim i kalciumit. Është e nevojshme për të grimcuar imët shell prej 1 vezë dhe shtoni pluhur në sasi të vogla për ushqim.

Rye ndihmë për ata që vuajnë nga Sëmundjet e joints. 250-300 gramë fasule të ziera në 2 litra ujë. Ftohur zierje dhe filtri. Shto mjaltë, 500 g vodka apo alkoolit, një lugë pak rrënjë barberry. E gjithë kjo është që të insistojnë 3 javë. Merrni në një stomak bosh për 2-3 lugë në ditë. Rrënjët e barberry për të marrë në barnatore do të jetë problematike. Në lidhje me blerjen këtë fabrikë ju mund të negociojë me kultivuesit.

Nga dhimbje të përbashkët do të shpëtojë gështenjë, rrikë, oriz, qepë, beeswax, zbatohen fërkim tretësirë ​​e cinquefoil. Dieta duhet të përfshijë shumë e ushqimit të pasura me kalcium. Mjetet juridike popullore më intensivisht duhet të përdoret në dimër dhe në verë për të dhënë trupit një pushim.

Si të shpëtoj Sëmundjet që lidhen me nyje CANNABIS OIL CBDOL

Para së gjithash, ne duhet të ri-trajtojnë ushqimin tuaj. Tashmë në fazën e diagnozës (para trajtimit) të shtoni në dietë më shumë perime, sasi të moderuara të kripës, për të shmangur djegëse të ushqimit me shumë erëza. Shmangni të hahet më shumë ëmbëlsirat.

Në trajtimin e njerëzve që janë mbipeshë nevojë për të humbasin peshë. Nëse kjo nuk mund të bëhet, paund shtesë do të ushtrojë presion mbi gjunjë dhe të këmbëve. Dhimbja mund të përforcohet. Do të ndihmojë në not, gjimnastikë. Mjekët rekomandojnë disa kohë për të agjëruar.

abstenojnë nga alkooli përgjithmonë. Ajo anulon efektin e disa shtesa dhe rrit reagime anësore të ilaçeve. Akute inflamacion nuk toleron temperaturat e larta dhe ngrohjes. Ju duhet të aplikoni akull ujë të ftohtë. Në trajtimin e sëmundjeve kronike të nyjeve përdorin kompresë e ngrohtë dhe banjot.

Do të ndihmojë në sëmundjet e joints baltë. A nuk e refuzojnë nga trajtimi SANATORNO-turistik. Por në kushtet e shtëpisë është e mundur për të organizuar procedurat e ngjashme me ato të kryera në institucionet mjekësore. Këto janë banjot me vajra esenciale. efekt anti-inflamator do të japë:

 • Calendula;
 • St. Wort Gjonit;
 • eukalipt;
 • trumzë;
 • sandale.

Mjekët rekomandojnë në trajtimin e shtesës dhe squfur. teas përshtatshme diuretik: Linden, acaroj. Në mënyrë të përshtatshme dhe anti-inflamator barishte.

Para se ju e kuptoni se si për të trajtuar joints, Radiologë janë përshkruar shpesh një numër të testeve: Analiza e biokimisë gjakut dhe përcaktimin e treguesve të përbashkët. Duhet një gjoksi e rrezeve X, tomography, densitometry (nje lloj rreze X në përcaktimin e densitetit të kockave), diagnozën ultratinguj.

Informacioni i nevojshëm mjeku do të japë dhe endoskopia e zgavrën e përbashkët. E marrjes birë të përbashkët për analiza laboratorike.

Pas terapisë, në fazën e rehabilitimit, mjekët përshkruajnë mjetet juridike homeopatik. Për të parandaluar sëmundje ju mund të vazhdoni të përdorni receta e njerëzve. Por mos harroni se në çdo rast masa është e nevojshme.

nyjeve trajtim mjaltë: fasha, tinctures, pi CANNABIS OIL CBDOL

Honey për nyje nuk është vetëm një trajtojnë të shëndetshme, por edhe një kurë të përsosur. Ajo forcon trupin, përmirëson imunitetin dhe zvogëlon inflamacionin. E gjithë kjo e lejon atë që do të përdoret për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të nyjeve.

Çfarë mjaltë është e dobishme për CANNABIS OIL CBDOL

Askush nuk do të argumentojnë me faktin se Mjalti është një produkt i shëndetshëm për të gjithë trupin. Por në qoftë se ajo mund të ndihmojë dhemb nyjeve? Mjekësisë tradicionale beson se Po, kjo është arsyeja pse ky produkt është brenda në mënyrë aktive të përdorura dhe jashtë në Sëmundjet e mëposhtme:

 • arthritis;
 • përdhes;
 • arthrosis i gju ose shpatullën;
 • osteochondrosis;
 • dhimbje të nervit shiatik;
 • bursit.

Çfarë do të thotë kjo? Së pari, ajo redukton inflamacionin, si një antibiotik. Së dyti, ajo furnizon pjesët e prekura të trupit me vitamina, minerale dhe substancave të tjera. Së fundi, ajo përmirëson proceset metabolike, duke përfshirë joints. Honey furnizon të gjitha të mirat nga bimeve.

Për trajtimin e sëmundjeve të sipër-përshkruara, ajo është e mirë për të holluar kështu që ai do të arrijë qëllimin. Së dyti, ne kemi nevojë për të “mjaltë e duhur”. Ju do të duhet mustardë, Heather, barberry, tërfili ose lule. Receta gjithashtu kanë një shumë.

>>>>  Bentolit pije për humbje peshe - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Pije CANNABIS OIL CBDOL

Brenda zbatohen mjekim mjaltë në kombinim me fasha të jashtme dhe masazhet:

 • kanellë me mjaltë për nyje. Për të reduktuar simptomat e artritit, 40 g mjaltë të tretur në ujë (250 ml) në një temperaturë jo më të madhe se 50 gradë. Shtoni 5 g kanellë mirë-milled dhe pije në mëngjes dhe para gjumit.
 • Në rast të arthrosis dhe artritit shkojnë në faljen dhe për të shmangur rikthim kjo është ajo që do të thotë ujë të ngrohtë (1 filxhan) holluar Apple musht uthull dhe një çift teaspoons e Artë goodies. Pini një gotë me stomak bosh dhe para darkë darkë në një orë e gjysmë. Pija nuk është e rekomanduar për gastrit, hepatit, prishjen e dhëmbëve, ulcerat, gurët në veshka. Pra, për dy muaj, pastaj një tjetër muaj për të pirë atë vetëm në një stomak bosh.
 • Selino me mjaltë dhe limon për joints tuaj. Për artrit shtrydh lëng nga selino. Gjysma një litër mjaltit ka të njëjtën sasi e lëng selino përditshme. Pini një muaj në 15-20 mo tri herë në ditë. Përmirëso ndihmë mollë fakt, limoni dhe arra brenda. Selino është kundërindikuar në gastrit.
 • Vlim një grusht gjethe boronicë (30 gram). Duke këmbëngulur në orën e tretë dhe të lënë të ftohet, shtoni 20 g mjaltë. Pini si çaj.
 • Tre limon të prerë në kube të vogla dhe vendin në një tigan. Top pour tre litra ujë të valë. Kur cool, vënë 50-60 g mjaltë dhe pini tri herë në ditë 20 g. Ky mjet përmirëson proceset metabolike në nyje dhe redukton inflamacion.

Tretësirë ​​e mjaltit

Këto mjete janë përdorur si topically për fërkim dhe brenda:

 • Honey, uji, marsh duckweed (20 g) shpërlahet mirë dhe shtrydh, derdh një gotë vodka dhe këmbëngulin javë. Pas duke shtuar një lugë çaji mjaltë dhe pak ujë të zier. Pini dy herë në ditë në një lugë çaji.
 • Vodka, radishes, mjaltë, kripë. Me osteoarthritis ajo është e rekomanduar për përzierje një gjysmë gotë vodka, të njëjtën sasi e lëng rrepkë, një filxhan mjaltë dhe 15 mg kripë. Lënë për disa ditë dhe për të marrë 50 ml për natën. Ky kompleks mund të rubbed më tej në zonat e prekura nga duart dhe këmbët.
 • Aloe me mjaltë për nyje. Për të përgatitur një tjetër tinctures jashtme të aloe lëng Vera (50 ml), vodka (400 ml) dhe 100 gram mjaltë. Mix gjithçka në një kavanoz qelqi dhe të lënë për dy javë në errësirë. Përdorimi për fasha, fërkim dhe masazh.

një kompresë e mjaltit për nyjeve

Vepro shpejt, sepse fasha përshpejtojë qarkullimin e gjakut dhe të shpejt të vënë të gjitha komponentët mjekësore të përbashkët prekur.

 • vaj vegjetal, mjaltë, mustardë. Të ngrohtë compress marrë 20 g vaj vegjetal, dhe sa më shumë mjaltë dhe mustardë e dhimbje në nyje. Për të filluar, shkrihet mjaltë, pasi ajo është e nevojshme për të shtuar komponente të tjera. Mix mirë, në formën e nxehtësisë të zbatohet në zonat prekura të trupit dhe të mbuluar me letër varaku, dhe pastaj rroba leshi. Mbajtur tërë natën.
 • Honey kripë për joints. Për të compress kripë, një lugë gjelle mjaltë të shkrihet në një banjë me ujë dhe shtoni të njëjtën sasi e kripës gjobë. Vënë në pëlhurë natyrore, bashkëngjitni të përbashkët prekur dhe të mbuluar me fletë metalike. Top përfundojë diçka leshi. Në pije në mëngjes me ujit të ngrohtë.
 • Honey, ujë, kanellë. Dy pjesë mjaltë holluar me pjesë zier ujë dhe shtoni 5 gram pluhur kanelle. Rubbed në pjesët e prekura të këmbëve dhe të armëve, izoluar si zakonisht dhe të mbuluar me një leshi apo vetëm një leckë të ngrohtë. Në pije në mëngjes.

Më CANNABIS OIL CBDOL

Përveç kësaj ka metoda të tjera të trajtimit:

Për trajtimin e nyjeve të lexuesve tanë kanë përdorur me sukses Sustulit. Duke parë popullaritetin e tillë e këtij mjeti ne kemi vendosur për të ofruar atë në vëmendjen tuaj.

Honey masazh H4>

Para procedurës, pjesët e sëmura janë të nxehtë me pads ngrohje. Pas pesë minutash, lëkura rubbed me mjaltë dhe rrahur duart e tij. Fshirje e lëkurës, të vënë në e saj shkrirë njëjtën pëlhurë pambuku mjaltë. Wrap leshi diçka dhe të prisni tre orë. Pas pije me ujë të ngrohtë.

xhelatinë me mjaltë për nyjet H4>

Kjo substancë ushqen kërc dhe ligaments. Për të përgatitur, të marrë 3-4 g xhelatinë dhe të mbushur me ujë të ftohtë (gjysmë filxhan). Gjysmë dite shtoni pak më shumë ujë dhe të vënë 5 g mjaltë. Merret tri herë në ditë para çdo vakt për ditë dhjetë. Doza është një lugë gjelle.

Bath me mjaltë H4>

Për dhimbje në nyje mund të jetë mjaft efektive. Kujdes shkrirë në një banjë me ujë dhe shtoni vajin e karafil, rozmarinë, i Caputa, bredh apo pishe, nëse ju keni dhimbje të ulët mbrapa. Në rast të arthrosis ose artrit vaj të përshtatshëm hisopi, basil, kedri ose kopër. Çdo naftës është shtuar pesë pika. Tani ju vetëm duhet të derdh të gjitha në një banjë të ngrohtë.

Kundërindikimet dhe Side Efektet

Mjaltë nga dhimbje të përbashkët nuk duhet të përdoren për lezione të lëkurës dhe alergjitë. Në qoftë se ju përdorni burimet e jashtme, para-test ato për alergji. Shumica e mjeteve juridike të brendshme me mjaltë nuk mund të përdoret kur ulcera ose gastrit, dhe sëmundjet e mëlçisë dhe probleme të tjera me traktin gastrointestinal.

Masazh dhe fondet e jashtme nuk mund të aplikohet në temperaturë të lartë, trombozë, tumoret, gangrenë, dhe infeksionet e kërpudhave në lëkurë. Mjetet juridike me limon ose uthull nuk është përdorur në qoftë se prishjen e dhëmbëve. Mjaltë me kanellë nuk është e rekomanduar për temperaturë të lartë, tension të lartë pas stresit dhe antibiotikë.

>>>>  Anti Cellulium - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Honey për trajtimin e nyjeve mund të quhet në mënyrë të sigurtë një agjent të madhe anti-inflamator për të shpejtuar metabolizmin në nyje. Megjithatë, e përdorin atë me kujdes dhe të mos lënë pas dore rekomandimet e mjekësisë tradicionale.

Ju mund të shikoni recetë e kompresë, e cila ndihmon në trajtimin e nyjeve.

Gel për joints “Kuajfuqi” dhe të tjerët, për të ndihmuar personin

Sa e vështirë është nganjëherë për të mposhtur dhimbje të përbashkët, e cila të çojë në patologji të ndryshme të aparatit lokomotor apo tendosje fizike.

Për disa nga këto fonde? Pse ata janë të përshkruara në mënyrë aktive nga mjekët dhe raste të përdorimit? Përgjigjuni këtyre pyetjeve të thjeshta.

Balm-xhel Horsepower

Gel Horsepower për nyje është e rekomanduar për përdorim si një kozmetike për lëkurën dhe si një shtojcë për trajtimin e ligaments në patologji të ndryshme të tilla si osteoarthritis, trauma, artriti dhe ushtrim të tepruar.

Vaji kuaj-fuqi përmirëson proceset metabolike, rritjet e varg e levizjes, rrit sfond emocional, heq tensionin nervor. Të gjithë kjo kontribuon në të gjitha natyrore:

 • vaj livando ka një rinovimin, qetësues dhe efekt General toning. Ajo gjithashtu ka një efekt pozitiv në ligaments, muskujt dhe indin nënlëkuror;
 • vaj karamele mente ka shkëlqyer efekt qetësues, fitilin, dhe përmirëson qarkullimin e gjakut lokal dhe përmirëson tonin e capillaries, e cila nga ana përshpejton hyni përbërësit aktiv;
 • Vitamina E – antioxidant fuqishme që stimulon resorption e mpiksjen e gjakut dhe pengon pamjen e tyre, dhe madje edhe ndërton qelizat durim

.

Si të përdorni xhel kuajve?

Në udhëzimet për përdorim xhel Kuajfuqi thuhet: vaj është vënë në lëkurën dy herë në ditë. Ajo duhet të rubbed lëvizjet e qetë.

Can fërkim xhel përfundojë një shall të ngrohtë për të rritur efektin terapeutik. Rezultati duhet të jetë e dukshme vetëm disa ditë. Gjithashtu vaj është përdorur me sukses në një shumëllojshmëri të qëllime kozmetike, ose për një masazh gjallërues.

Vendimi për të blerë një xhel për pushtet joints kalë, ju do të befasuar këndshëm, çmimi është plotësisht e arsyeshme dhe të përballueshme për të gjithë.

Për këmbët e lodhur, pas ushtrimit të tepruar dhe në ndihmë për mjet parë ishte zhvilluar posaçërisht xhel Horsepower me gështenjë dhe rrodhe, i cili siguron një efekt tonik dhe ftohje, përmirëson rrjetit venoz, përmirëson elasticitetin dhe tonin e venave lejuar për gjak normal rrjedhin. Është e nevojshme për të përdorur të paktën dy herë në ditë.

Shqyrtime mjekëve në xhel për nyjet

Ka patur shumë studime që përfshijnë shtesë, e cila u konfirmua nga një mënyrë të bujshme ndikimin në nyje
Shqyrtime të mjekëve në xhel për nyjeve “Kuajfuqi”:.

 • Rezultati është i dukshëm në javën e parë të aplikimit;
 • Procedura është pa dhimbje dhe plotësisht të sigurt;
 • Perfectly shëron nyje;
 • Nuk ka nevojë për të përdorur antibiotikë.

Tani, pavarësisht nga qëllimi origjinal i plotësuar, ajo është zakonisht caktuar dhe përdoret nga mjekët në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve.

Krem-xhel Alezan

Një nga mjetet e reja, e cila është përdorur gjerësisht për trajtimin e sistemit musculoskeletal në njerëzit është kali krem ​​Alezan.

Çmimi i krem ​​për nyje Alezan nga 250 rubla, ajo është në dispozicion.

Mjekim redukton ënjtje, dhimbje, inflamacion, dhe gjithashtu ka plagë-shëruese dhe efekt antiseptik. Ajo është përdorur me sukses edhe në sëmundjet kronike. Alezan forcon kërc dhe kockat është një efekt pozitiv në metabolizmin e kalciumit
Përbërja:.

 • mumie dhe detit buckthorn naftës (ndihmon me lëndime dhe thyerje; të ketë një efekt Përgjithshme ringjalljen);
 • 13 ekstrakte bimore bimeve medicinale (aromatike mente, pelin, celandine, Wort Shën Gjonit, pisha, Calendula, kopër, jamball, tysyacelistnik, kamomil, trumzë, u rrit hips dhe trumzë);
 • glucosamine (substanca është përfshirë në inde kërc, kjo pengon zhvillimin e sëmundjes dhe e përmirëson gjendjen e saj).

Për më tepër, është e nevojshme për të imponuar një fashë rreth një gjysmë ore. Procedura është bërë 1-2 herë në ditë. Për të arritur efektin maksimal Kursi i trajtimit duhet të zgjasë 1 muaj.

CANNABIS OIL CBDOL FONT>

Një tjetër mjet i “Zoo VIP” ose me fjalë të tjera balsam kali ka shumë komente pozitive. Çmimi i vaj për nyjeve absolutisht nuk do t’i kafshojë, nga 120 rubla.

Mjekët pajtohem, disa njerëz e rekomandojnë këtë metodë të trajtimin Sëmundjet dhe lehtësim dhimbje, ndërsa të tjerët në të kundërtën -. Kundërshtuar
Prodhuesit garantojnë efektet e dobishme të ilaçeve në nyje, e cila ka tone të shkëlqyera dhe ka një qetësim efekt. Ajo është përdorur me sukses në dhimbje të ndryshme në shpinë, indeve lidhës. Falë mjeteve përbërjen natyrore allergenicity vogël:

 • ekstrakt piper dhe kamfor (përmirësimin e qarkullimit të gjakut, të përshpejtojë shërimin e indeve të dëmtuara, të reduktuar ënjtje, të ngrohtë);
 • mente dhe vaj eukalipt (të ketë një efekt ftohës dhe relaksuese, të përshpejtojë procesin e asimilimit të elementeve të dobishme).

Produkti aplikohet në zonën e prekur në një lëvizje rrethore, duke shmangur zonat e dëmtuara. manipulime të tilla janë bërë rreth tre herë në ditë. Trajtimi zgjat deri në zhdukjen e të gjitha simptomave. Pacienti duhet të relaksoheni për 30 minuta pas aplikimit xhel.

efekte anësore dhe contraindications CANNABIS OIL CBDOL

Tani ne duhet të marrin në konsideratë në mënyrë më të detajuar se çfarë contraindications mjetet kuaj-fuqi. Në shumicën e rasteve, të gjithë linjën e këtyre shtojcave nuk ka contraindications, të gjitha natyrale me bazë. Përjashtim është origjinalitet e komponentëve. Gjithashtu, nuk e rekomandojmë përdorimin e një serie Kuajfuqi ndërsa gji, shtatzënisë, astma bronkiale dhe
efektet anësore Oncology:.

 • alergji;
 • Burns;
 • acarim.

Nëse të besimit komente të shumta, përgatitjet kuaj-fuqi, duke përfshirë edhe ato të krijuara për trajtimin e kafshëve, janë përdorur me sukses nga njerëz për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të nyjeve.
Lexo më shumë për sëmundjet e nyjeve ju mund të shihni nga video.

Previous article

CANNABIS OIL CBDOL - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Next article

Presuren Cardio - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare