Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Nautubone - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sipas statistikave, nga sëmundjet e sistemit musculoskeletal vuan 70% të popullsisë. Kjo është për shkak se kockave, kërc dhe nyjeve janë nënshtruar vazhdimisht për ngarkesa. Sëmundjet e sistemit musculoskeletal dëmtojnë cilësinë e jetës, që çojnë në lëvizshmëri të reduktuar dhe kërkojnë trajtim afatgjatë. Ndër shtesa efektive që janë në gjendje të organizojnë punën e sistemit musculoskeletal referohet Nautubone.

Përbërja Nautubone

Kjo shtojcë i takon kategorisë së shtojcave ushqimore dhe ka një përbërje komplekse. Forma e dozimit – kapsula, ato përbëhen nga përbërësve aktivë dhe ndihmëse

.

Përbërës kryesor aktiv eshte glukosamine sulfate

3 22 Nautubone  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

nga kategori chondroprotection, e cila ka aftësinë për

të forcuar dhe rindërtuar indeve kërc.

Përveç glukosamine sulfate, përbërja përfshin:

 1. Dry ekstrakti i lëvores së shelgut argjendi. Ekstrakt i pasur me vitamina dhe taninet, flavonoids, pra ka efekte të fuqishme anti-inflamator dhe analgjezik.
 2. acid askorbik. Stimulon procesin e kolagjenit dhe enzimeve të përfshira në formimin e kërc dhe tendons.
 3. The oksid magnezi. I takon kategorisë së stimuluesve, përmirëson proceset enzimatike në indet e kockave.
 4. Horsetail ekstrakt në një formë të thatë. Heq inflamacion, promovon sekretim e toksinave dhe kolesterolit, përmirëson imunitetin e përgjithshme dhe lokale.
 5. laktat kalciumi. Rrit fuqinë e kockave, ndihmon kripërat nxjerr të metaleve të rënda. Përveç kësaj laktat kalciumi ka një veprim antihistaminik.

Midis përbërësve ndihmëse e aditivëve biologjikisht aktive përfshin dioksidin silikon, monohidrat laktoze dhe stearat kalciumi.

Balm Nautubone gjithashtu përmban një shumë të ekstrakteve të dobishme bimore dhe ekstrakte. I njëjti element përbërës aktiv – glukosamine sulfate. Por përveç kësaj, përbërja përmban:

 1. Chaga.
 2. Horsetail.
 3. Një përzierje e frutave murriz, u rrit hips, hirit mal dhe rrush pa fara e zezë.
 4. Rhizomes të Comarum palustre.
 5. Rrënjët thata e Hedysarum dhe jamball.

biologjikisht aktive shtesë në formën e xhel është i përbërë nga substanca të sigurta që nuk shkaktojnë alergji:

 1. alkoolit formik. Ul inflamimin, përmirëson metabolizmin në qese prekur përbashkët.
 2. Glucosamine sulfate.
 3. kolagjenit. Ofron forcë dhe elasticitet të indit lidhor.

 4. Vaji eukalipt. Heq dhimbjen dhe ënjtje, ka aktivitet plagë-shërimit.
 5. The mente. Ka një efekt të fortë analgjezik.
 6. Vaji i karafil. Relakson muskujt pas ushtrimit intensive redukton dhimbjet.

Indikacionet për përdorimin e Nautubone

Nautubone sukses përdorur në terapi komplekse të patologjive te sistemit muskulor – artrit, arthrosis, osteochondrosis, periarthritis scapulohumeral, spondylosis. Suplementi është e themeluar mirë në trajtimin e ankylosis -. Palëvizshmëri jonormale të nyjeve

Në praktikë mjekësore mjet administrohet në pacientët me thyerje komplekse kockave për të përshpejtuar bashkim dhe për të parandaluar zhvillimin e proceseve degjeneruese. Justifikuar përdorimin e plotësuar prophylactically, sidomos në rritjen e ngarkesës në shpinë, për të reduktuar ndikimet negative në sistemin musculoskeletal.

2 18 Nautubone  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

P>

qark Application Nautubone

Metoda e administrimit dhe dozen varet nga metoda e prodhimit të shtojcë dhe diagnoza. Nautubone prodhuar në formën e kapsulave dhe balsam (oral), dhe në formë xhel (për përdorim në natyrë).

Gel është përdorur vetëm topically, duke aplikuar atë në zonat problematike dhe butësisht massaging. Duke marrë kapsula është kryer gjatë një vakt, doza ditore nuk duhet të jetë më shumë se 3 kapsula. Balsam brenda përdoret, jo më shumë se 10 ml në ditë.

Kundërindikimet Nautubone

Nautubone tolerohet mirë nga pacientët, por një numër i contraindications të është. Shtesë për administrim oral e ndaluar për përdorim në rast të alergji cdonjerit përbërësi të përbërjes. Nuk rekomandohet për përdorim me shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji.

Shtojcë është në formën e një xhel nuk mund të përdoret kur tendenca për skuqjen alergjike, dhe prania në djegiet e lëkurës, plagosje. Prandaj, trajtimi i parë duhet të kryejë një test të ndjeshmërisë. Një sasi e vogël e xhel aplikuar në lëkurë në bend bërryl, dhe

2-3 orë për të vlerësuar rezultatin. Nëse lëkura është reddened, ka pasur një kruarje, pastaj të aplikojnë ilaç pamundur.

Nautubone mund t’i atribuohet në kategorinë e shtojcave ushqimore të një kategori të çmimeve mesatare.

set çmimin më të lartë në produkt në formën e balsam nga … për 250 ml. kapsula lirë dhe ata të kushtojë diku nga … për 30 Grand.

Shqyrtime Nautubone

Shumica e komente rreth produktit janë pozitive. Konsumatorët thonë përbërjen sigurt dhe natyrore, rezultate të mira terapeutike në trajtimin e artritit dhe osteoarthritis. Ndër të metat ndajë atë Supplement vështirë për të gjetur në farmaci në tregun e lirë.

Anna, 38 vjeç, Saratov: “mori kapsula Nautubone nga osteoarthritis Dhimbja është zhdukur menjëherë, por pas rreth 2 javësh Por pas një muaji kam harruar në lidhje me sëmundjen për një kohë të gjatë.”. .

Sergei, 60 vjeç, Magnitogorsk: “kapsula janë marrë në bazë të rekomandimit të mjekut pas një frakturë të ndërlikuar të këmbës Si rezultat, kockave shëruar normalisht pa tendosje dhe në më pak se një. muaj e gjysmë “.

Marina, 56 vjeç, Novosibirsk:. “vuajnë nga artriti për 10 vjet përmirësim të qëndrueshme

1 5 Nautubone  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

në shëndetin erdhi pas fillimit gjunjë smeared rregullisht me një xhel Nautubone. dhimbje dhe ngurtësi në nyje me shpejtësi të zhduket, mund të lëvizin lirisht “.

Basil, 48 vjeç, Volgograd: “.. Shtojca marrë një kurs prej 30 ditësh me prishet Kjo ndihmon ankylosis që ndikon 5 vitet e fundit”

burim

Nautubone veprim kompleks trefishtë për rimëkëmbjen e joints

E ngjashme:

Shtrenjtë

nyjeve është fakti se herët a vonë fillon të shqetësojë pothuajse të gjithë, dhe jo i imunizuar nga kjo, jo vetëm të moshuarit, por edhe të rinjtë.
Unë gjithashtu kanë këtë problem, në mënyrë që nyjet janë të shqetësuar dhe për të parandaluar një rëndim të fortë.
Kompleksi përfshin Nautubone balsame xhel për nyje dhe kapsula per administrim oral.
Balm tepër, nga rruga është marrë me gojë dy teaspoons një herë në ditë.
Ai është më i përshtatshëm për parandalimin e sëmundjes ose mund të përdoret në trajtim.
Por kapsulë pini një tri herë në ditë dhe lyej Geli nyjeve deri në 3 herë në ditë.
Përbërësit Balsam:

Perberja e kapsulave:

Perberja e xhel:

E pra, përbërja jo aq e keqe. I lloj si ajo, dhe në qoftë se ajo është shitur në farmaci, unë do të kishte patjetër blerë atë.
Tre mijë madje edhe në stokun shumë për mua.

Nautubone (veprim kompleks treshe për rimëkëmbjen e nyjeve) është një i ashtuquajtur shtesë biologjike, edhe pse në fakt, ajo mund t’i atribuohet shtojcave homeopatik.

Nëse ne flasim për mangësitë, të cilat ne do të fillojë, atëherë ky mjet mund të jetë efektive në faza të butë të sëmundjes së nyjeve, ose në trajtimin kompleks të sëmundjeve të sistemit musculoskeletal. Si shtesë kryesore që duhet të marrë një kohë mjaft të gjatë për të ndjehen efekt. Gjatë javës së parë të pranimit mund të jenë simptoma të tilla të pakëndshme si rëndimit në zonat e “problemit” (nyje, shpinë, etj). Kjo mund të ndodhë në përforcim e dhimbjes, proceset inflamatore, ethe, dhimbje dhe dhimbje etcD. Pas disa kohë si stabiliziruemost.

Nga “pro”: Për shkak të përbërjes së vegjetacionit, shtesa është me të vërtetë efektiv. Sigurisht, në fazat e avancuara ajo do të bëjë një ndryshim të vogël, por ajo mund të merret dy qëllime parandaluese dhe terapeutike. Për shembull, ka njerëz që janë kategorikisht nuk chondroitin përshtatshme që përmban pothuajse të gjitha shtesat standarde të destinuara për trajtimin e nyjeve. Ajo ka shumë shumë efekte anësore dhe reaksione alergjike. Për këtë arsye, Nautubone të quhet nëse nuk është një alternativë, atëherë një mjet ndihmës për problemet e përbashkëta.

Për shembull, e njëjta cinquefoil ka kohë që janë përdorur në mjekësinë tradicionale si një ilaç për trajtimin e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal. Ai është në gjendje jo vetëm të “thyer” i kripës dhe largimin e tyre nga zonat e “stanjacioni”. Gjithashtu për shkak të përbërjen e bimëve, joints gradualisht të rivendosur funksionet e tij origjinale zhduken simptomat dhimbje, etj.

burim

Nautubone kapsula 30 nyjet e rishikimeve shpinë

– & gt; Faqja // produkt Katalog // e Nautubone (NautuboneLE) kapsula për nyje dhe shpinë

Nautubone (NautuboneLE) kapsula për nyje dhe shpinë

formë produktit:. 30 kapsula 500 mg

perberesit aktive:. Glukosamine sulfate, ekstrakt të thatë prej lëvore bardhe shelg, laktat kalciumi, oksid magnezi, ekstrakt të thatë prej horsetail, acid askorbik

Glucosamine sulfate takon klasës së chondroprotectors, e cila aktualisht përdoret gjerësisht në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve. Ata janë komponentët natyrore të kërc kyçeve, janë pjesë e proteoglycans dhe glycosaminoglycans e kërc. Momenti më i rëndësishëm i patogjenezën e osteoarthritis është formimi i proteoglycans, e cila konsiston në depolymerization e komplekseve proteinave dhe polisakarideve me formimin e komponimeve të vogla, të cilat lënë kërc. Ky funksion shqetësuar edhe nga chondrocytes, ata sintetizojnë më pak proteoglycans qëndrueshme, zhvillon humbjen e pronave fiziologjike të kërc, e cila është shoqëruar me formimin e erozioni kërcit dhe të çara. Glukosamine eshte nje komponim i glukozës dhe amino acide. Një pjesë e glicoproteina – thiroglobuline, i cili luan një rol të rëndësishëm në reagimin e kondensimit të molekulave të diyodtirozina në gjëndrës tiroide. Ajo është shpërndarë gjerësisht në natyrë, është pjesë e shumë nga polisakaridet përfshira në indet e vertebrorëve dhe është komponenti kryesor i chitin – një polysaccharide strukturore që forma skeleti jashtme e insekteve, gaforret etj Ajo është gjetur edhe në oligosaccharides qumështit , e polisaharidet të indit lidhës, substancave grup të veçanta të gjakut, glikoproteina e plazmës të gjakut. Glukosamine është një amino sheqeri nevojshme për ndërtimin e indit lidhës, si një përbërës të glicosaminoglikaneve (mucopolysaccharides) dhe glikoproteina. Përfshirë në formimin e thonjve, tendons, lëkurën, sytë, kockat, tendons dhe valvulave të zemrës. Luan një rol të rëndësishëm në procesin e sekrecionit mukozës të traktit gastrointestinal, traktit urinar dhe të frymëmarrjes. Pasurimi i dietës me glucosamine ndihmon për të reduktuar simptomat dhimbje në osteoarthritis dhe rrit lëvizshmërinë e përbashkët, tregohet për astmë, ushqim dhe alergji të frymëmarrjes, sëmundjet e lëkurës.

Glucosamine sulfate përdorur në trajtimin e osteoartritit dhe sëmundjeve të ngjashme si një metabolitit natyror si një mjet të ushtrojë një efekt mbrojtës kundër kërcit.

Nga leh bardhë shelg. Bardhë willow lëvore përmban catechin tannins (3-10%) glycoside salicin, e cila në ndikimin e silikaty enzimë është e ndarë në glukozë dhe derivatet acid salicilik; flavones, vitaminë C, substancë rrëshinor. Përgatitja e shelg lëvore kanë anti-inflamator, antipiretik, analgjezik, vetitë diuretik, nxit nxjerrje e acidit urik nga trupi, në mënyrë që ato përdoren shumë në trajtimin e sëmundjeve inflamatore dhe metabolike perbashketa. Ekstrakt ujor i lëvore shfaqin veti të dallueshme antivirale dhe hemostatic. Perdorimi primar i shelg lëvore për sëmundjet inflamatore të nyjeve – artrit, reumatizma

.

Horsetail – ka një efekt të gjerë farmakologjik në trup, diuretik, anti-inflamator, dezinfektues, hemostatic dhe plagë-shërimit efekt. Ai përmirëson metabolizmin e përgjithshëm, kontribuon në normalizimin e metabolizmit ujë kripë, sekretim të kolesterolit, toksinave të ndryshme; forcon pronat imunitar të organizmit, stimulon funksionin e lëvore veshkave, parandalon formimin e gurëve urinare.

Me vlerë të veçantë këtu është përmbajtja e lartë silic në (acid silicik) formë lehtësisht të tretshëm. Silic merr pjese ne sintezën e proteinave të indit lidhës dhe epiteliale në kolagjeni veçantë (komponenti kryesor plastik të kërcit.) – dhe kështu, formimin dhe rigjenerimin e këtyre indeve dhe për të ruajtur forcën dhe elasticitet tyre

Vitaminë C (acid askorbik). Acid Askorbik është thelbësore për integrimin funksional të grupeve sulfhidrili të enzimeve për formimin e kolagjenit dhe elementeve strukturore brendaqelizore, i rëndësishëm për formimin e kërc, kockave, dhëmbëve dhe shërimin e plagëve.

The oksid magnezi. Magnezi është pjesë e metalloproteins – proteina komplekse, që përmbajnë në saj nedobachii metale përbërja, një grup jo-proteinave. Ai është një nga aktivizues që rrisin aktivitetin e enzimeve, amplifikimin efektin e tyre.
biosintezën e proteinave është nën pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë të joneve magnez, i cili është i nevojshëm për zbatimin e reagimit të aminoacidet aktivizuara dhe për të ruajtur integritetin e ribozome. Gjatë sintezës së acetil-CoA, fosfokoline dhe chainposition jon thelbësor magnez.

laktat kalciumi. kryen kalciumit në trup një sërë funksionesh:

 • plastik dhe strukturor, si pjesë e komponentit primar mineral të indeve kockore – oxyapatite, e microcrystals që formojnë strukturën e madhe të indeve të kockave;
 • kontribuon në stabilitetin e membranave qelizore, duke formuar një lidhje mes grupeve të ngarkuara negativisht nga fosfolipide, proteina strukturore dhe glikoproteinat;
 • merr pjesë në zbatimin e lidhjeve ndërqelizor që ofrojnë aderimin e qelizave në teneobraznyh (procesi i aderimin);
 • nevojshme për excitability normale e indit nervor dhe contractility e fibrave muskulore;
 • është një aktivizues i disa enzimave dhe hormonet, një komponent thelbësor i sistemit koagulimit të gjakut;
 • përfshirë në rregullimin e pėrshkueshmėrisė e membranave qelizore, ka një efekt të kundërt natriumi, promovon sekretim të kripërave të metaleve të rënda dhe radionuclides, tregon antioxidant efekt, ka efekt anti-alergjik.

Rekomandimet për përdorim: të rriturit një kapsulë 3 herë në ditë gjatë vakt. Kohëzgjatja e 4-6 javë.

Përmbajtja e përbërësve biologjikisht aktiv në doza ditore:

Componentmgr% RSP * глюкозамин720103витамин С1521магний6015дубильные вещества3015

*% RSP -. Përqindja e niveleve të rekomanduara marrjes ditore

Kundërindikacionet: intolerancës individuale të komponentëve, shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Para se të përdorni shtojcave është e rekomandueshme që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Storage: Shitore në një të thatë, i mbrojtur nga vendi direkt rrezet e diellit në një temperaturë që nuk i kalon 25 ° C. Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve.

burim

Nautubone kapsula 30 nyjet e rishikimeve shpinë

– & gt; Faqja // produkt Katalog // e Nautubone (NautuboneLE) kapsula për nyje dhe shpinë

Nautubone (NautuboneLE) kapsula për nyje dhe shpinë

formë produktit:. 30 kapsula 500 mg

perberesit aktive:. Glukosamine sulfate, ekstrakt të thatë prej lëvore bardhe shelg, laktat kalciumi, oksid magnezi, ekstrakt të thatë prej horsetail, acid askorbik

Glucosamine sulfate takon klasës së chondroprotectors, e cila aktualisht përdoret gjerësisht në trajtimin e sëmundjeve të nyjeve. Ata janë komponentët natyrore të kërc kyçeve, janë pjesë e proteoglycans dhe glycosaminoglycans e kërc. Momenti më i rëndësishëm i patogjenezën e osteoarthritis është formimi i proteoglycans, e cila konsiston në depolymerization e komplekseve proteinave dhe polisakarideve me formimin e komponimeve të vogla, të cilat lënë kërc. Ky funksion shqetësuar edhe nga chondrocytes, ata sintetizojnë më pak proteoglycans qëndrueshme, zhvillon humbjen e pronave fiziologjike të kërc, e cila është shoqëruar me formimin e erozioni kërcit dhe të çara. Glukosamine eshte nje komponim i glukozës dhe amino acide. Një pjesë e glicoproteina – thiroglobuline, i cili luan një rol të rëndësishëm në reagimin e kondensimit të molekulave të diyodtirozina në gjëndrës tiroide. Ajo është shpërndarë gjerësisht në natyrë, është pjesë e shumë nga polisakaridet përfshira në indet e vertebrorëve dhe është komponenti kryesor i chitin – një polysaccharide strukturore që forma skeleti jashtme e insekteve, gaforret etj Ajo është gjetur edhe në oligosaccharides qumështit , e polisaharidet të indit lidhës, substancave grup të veçanta të gjakut, glikoproteina e plazmës të gjakut. Glukosamine është një amino sheqeri nevojshme për ndërtimin e indit lidhës, si një përbërës të glicosaminoglikaneve (mucopolysaccharides) dhe glikoproteina. Përfshirë në formimin e thonjve, tendons, lëkurën, sytë, kockat, tendons dhe valvulave të zemrës. Luan një rol të rëndësishëm në procesin e sekrecionit mukozës të traktit gastrointestinal, traktit urinar dhe të frymëmarrjes. Pasurimi i dietës me glucosamine ndihmon për të reduktuar simptomat dhimbje në osteoarthritis dhe rrit lëvizshmërinë e përbashkët, tregohet për astmë, ushqim dhe alergji të frymëmarrjes, sëmundjet e lëkurës.

Glucosamine sulfate përdorur në trajtimin e osteoartritit dhe sëmundjeve të ngjashme si një metabolitit natyror si një mjet të ushtrojë një efekt mbrojtës kundër kërcit.

Nga leh bardhë shelg. Bardhë willow lëvore përmban catechin tannins (3-10%) glycoside salicin, e cila në ndikimin e silikaty enzimë është e ndarë në glukozë dhe derivatet acid salicilik; flavones, vitaminë C, substancë rrëshinor. Përgatitja e shelg lëvore kanë anti-inflamator, antipiretik, analgjezik, vetitë diuretik, nxit nxjerrje e acidit urik nga trupi, në mënyrë që ato përdoren shumë në trajtimin e sëmundjeve inflamatore dhe metabolike perbashketa. Ekstrakt ujor i lëvore shfaqin veti të dallueshme antivirale dhe hemostatic. Perdorimi primar i shelg lëvore për sëmundjet inflamatore të nyjeve – artrit, reumatizma

.

Horsetail – ka një efekt të gjerë farmakologjik në trup, diuretik, anti-inflamator, dezinfektues, hemostatic dhe plagë-shërimit efekt. Ai përmirëson metabolizmin e përgjithshëm, kontribuon në normalizimin e metabolizmit ujë kripë, sekretim të kolesterolit, toksinave të ndryshme; forcon pronat imunitar të organizmit, stimulon funksionin e lëvore veshkave, parandalon formimin e gurëve urinare.

Me vlerë të veçantë këtu është përmbajtja e lartë silic në (acid silicik) formë lehtësisht të tretshëm. Silic merr pjese ne sintezën e proteinave të indit lidhës dhe epiteliale në kolagjeni veçantë (komponenti kryesor plastik të kërcit.) – dhe kështu, formimin dhe rigjenerimin e këtyre indeve dhe për të ruajtur forcën dhe elasticitet tyre

Vitaminë C (acid askorbik). Acid Askorbik është thelbësore për integrimin funksional të grupeve sulfhidrili të enzimeve për formimin e kolagjenit dhe elementeve strukturore brendaqelizore, i rëndësishëm për formimin e kërc, kockave, dhëmbëve dhe shërimin e plagëve.

The oksid magnezi. Magnezi është pjesë e metalloproteins – proteina komplekse, që përmbajnë në saj nedobachii metale përbërja, një grup jo-proteinave. Ai është një nga aktivizues që rrisin aktivitetin e enzimeve, amplifikimin efektin e tyre.
biosintezën e proteinave është nën pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë të joneve magnez, i cili është i nevojshëm për zbatimin e reagimit të aminoacidet aktivizuara dhe për të ruajtur integritetin e ribozome. Gjatë sintezës së acetil-CoA, fosfokoline dhe chainposition jon thelbësor magnez.

laktat kalciumi. kryen kalciumit në trup një sërë funksionesh:

 • plastik dhe strukturor, si pjesë e komponentit primar mineral të indeve kockore – oxyapatite, e microcrystals që formojnë strukturën e madhe të indeve të kockave;
 • kontribuon në stabilitetin e membranave qelizore, duke formuar një lidhje mes grupeve të ngarkuara negativisht nga fosfolipide, proteina strukturore dhe glikoproteinat;
 • merr pjesë në zbatimin e lidhjeve ndërqelizor që ofrojnë aderimin e qelizave në teneobraznyh (procesi i aderimin);
 • nevojshme për excitability normale e indit nervor dhe contractility e fibrave muskulore;
 • është një aktivizues i disa enzimave dhe hormonet, një komponent thelbësor i sistemit koagulimit të gjakut;
 • përfshirë në rregullimin e pėrshkueshmėrisė e membranave qelizore, ka një efekt të kundërt natriumi, promovon sekretim të kripërave të metaleve të rënda dhe radionuclides, tregon antioxidant efekt, ka efekt anti-alergjik.

Rekomandimet për përdorim: të rriturit një kapsulë 3 herë në ditë gjatë vakt. Kohëzgjatja e 4-6 javë.

Përmbajtja e përbërësve biologjikisht aktiv në doza ditore:

Componentmgr% RSP * глюкозамин720103витамин С1521магний6015дубильные вещества3015

*% RSP -. Përqindja e niveleve të rekomanduara marrjes ditore

Kundërindikacionet: intolerancës individuale të komponentëve, shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Para se të përdorni shtojcave është e rekomandueshme që të konsultoheni me mjekun tuaj.

Storage: Shitore në një të thatë, i mbrojtur nga vendi direkt rrezet e diellit në një temperaturë që nuk i kalon 25 ° C. Mbani jashtë të arrijnë të fëmijëve.

burim

Nautubone

kërc kyçeve, funksioni, ind lidhës është e përbërë pothuajse tërësisht i matricës ana tjetër, kjo matriksin ekstracelular është 91% e komponimeve të lartë-molekulare, në mjekësi quhet proteoglikan. Pak njerëz e dinë se çfarë rëndësinë e proteoglycans dhe ata në të vërtetë janë të ruajtur nivelin normal të hidratimit të kërc të përbashkët, të sigurojnë normalizimin e cushioning dhe funksionet lubricating e lëngut synovial.

shtojcave Line Nautubone Shuster ofron një ndihmë të domosdoshme për funksionimin normal të nyjeve, pasi të gjitha mjetet mbështeten në glucosamine. Glucosamine është një nga llojet protheoglicanov, rëndësia e cila është përshkruar më lartë. Çdo sëmundje e nyjeve fillon me faktin se kërc humbet vetitë e tij cushioning, ku i përbashkët i nënshtrohet një ngarkesë dhe pas një, ndërsa fillon të shtrembëroj, zvogëluar gradualisht, dhe pastaj të veshin dhe lot e përbashkët. Prandaj është shumë e rëndësishme për të rivendosur nivelin e proteoglycans, në mënyrë për të rivendosur të gjitha proceset e nevojshme metabolike në indet lidhës.

Ajo duhet të theksohet se proteoglycans përmbajnë jo vetëm kërc kyçeve, por edhe janë elementet lidhëse në disqe intervertebral dhe ligaments tendons. Glucosamine, që është komponenti kryesor i të gjithë vijës së Nautubone, është pjesë e farmaceutike shtojcave-chondroprotectors ndryshme. Këto shtesa kanë për qëllim trajtimin e sëmundjeve të shpinë, nyje në rastin, kur ka patologji degjenerative-distrofike dhe ndryshimet e kërc.

Nautubone: xhel, balsam, krem ​​

Kompania Schuster Nautubone prodhuar një linjë të produkteve për mirëmbajtjen e funksionimin normal të shpinë dhe nyje, prodhon disa lloje të mjeteve juridike: balsam, xhel, krem. Secila prej këtyre shtojcave ndryshojnë nga njëri-tjetri dhe të dizajnuara për funksione të veçanta.

 1. Gel për nyjet e Nautubone – në bazë të përmbajtjes së lartë të kolagjenit dhe glucosamine. Kolagjenit mban nivelin e ujit në indeve dhe qelizave, duke ruajtur elasticitetin e indeve lidhës dhe elasticitetin e tyre. Glucosamine ka disa ndikime:
 • provokon një ripërtëritje të proceseve rigjeneruese të kërc;
 • ushqen indeve të përbashkët dhe lidhës;
 • është një substrat, e cila formon nje matrice kërcor;
 • përmirëson lëvizjen e përbashkët;
 • çon në proceseve normale metabolike në nyje dhe indeve shkakton sintezën e proteoglycans me kolagjeni dhe acidit hialuronik;
 • në rastin e aplikimit të rregullt të ngadalëson xhel glukosamin poshtë procesin e degjenerimit të nyjeve dhe shtyllës kurrizore dhe në indet e buta paravertebral;
 • është një reliever dhimbje, heq inflamacion;
 • përmirëson cilësinë dhe prodhimin e lëngut synovial.

Përmbajtja e alkoolit formik promovon depërtimit të shpejtë dhe maksimale e komponentëve të dobishme të xhel brenda Deep.

 1. Balm Nautubone – mjet i bërë në një ekstrakt të ujit të materialeve vegjetale të para organike. Përbërja e balsam nuk përfshijnë komponentët bazë alkooli, ngjyra, shije. Një balsam në pjesën më të madhe përbëhet prej glucosamine, e cila normalizes të gjitha funksionet e kërc kyçeve. Për shkak të pranisë në balsam të bimëve medicinale, e kryen plotësuar ndikim pas në trupin e njeriut dhe nyjeve:
 • rigjeneron trupin me vitaminë C;
 • pasuruar me makro dhe mikroelemente;
 • është një burim i flavonoids dhe taninet.

Për të ruajtur shëndetin e aparatit lokomotor dhe komponentët e tij nuk mund të bëjë pa këto ushqyesve që ushqejnë kërc përbashkët, shpinë, ligament, pjezë dhe disqe intervertebral.

 1. Cream Schuster Nautubone nga ana e tij është e dizajnuar për qëllime të tilla:
 • për të kontribuar në restaurimin e kërc;
 • parandalon proceset shkatërruese në nyje dhe shpinë;
>>>>  РЕДУСЛИМ | Reduslim - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Artikulli paraprakKeraderm – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Artikulli tjetërVaricosin – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare
Pavlina Yanovna
Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.