Skip to content

Purihot – negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Cream Vaji Life – është një mjet multifunksionale me një pasuri të përbërjes natyrore. Gama e aplikimit të krem ​​të gjerë: ajo është përdorur për kurimin e sëmundjeve të brendshme, alergji, vlon, problemet dentare, etj Cream është përdorur për dhimbje lehtësimin në muskujt dhe ligaments, si dhe një ndjenjë e shurdhim në këmbë pas këmbë të zgjatur ose ushtrojnë. Duke përdorur krem ​​ju mund të zvogëlojë ënjtje e këmbëve, për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, aktivizon rigjenerimin dhe metabolizmin në një nivel qelizor. Për shkak të mjetit të tij antibakteriale dhe anti-inflamator efekt përdorur me sukses në lezione të

a href 1 Purihot  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtarePurihot/3.jpg” alt=”” class = “alignright” width=”320″ height=”147″ />

lëkurës të një natyre të ndryshme.

Purihot siguron ndihmë e vërtetë në shtete të ndryshme patologjike. Përdorimi i shërimit krem ​​subjekt i kërkesave të përshkruara në këtë manual, do të ndihmojë për të shmangur reagimet negative të trupit dhe për të eleminuar simptomat e sëmundjeve të ndryshme, zvogëlon cilësinë e jetës në afat të shkurtër.

Përshkrimi i Purihot

jeta vaj për këmbët është një mjet mjekësore dhe kozmetike të përkryer kujdesur për lëkurën e ekstremitetet e poshtme. Ajo përmban një kompleks të përbërësve të ndryshme, prezenca e cila është për shkak të shkathtësi dhe efektivitetin e mjeteve për sëmundje të ndryshme. Krem ka një veprim antiseptik, ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të enëve të gjakut të ekstremiteteve të poshtme, dhe shumë patologji të tjera.

Dëshmia Purihot

Efekti i krem ​​ka për qëllim trajtimin e sëmundjeve të ndryshme terapeutike. dhimbje heq ilaç dhe shurdhim në nyje, dezinfekton dhe tonet e lëkurës.

Vaji nuk lejohet të përdorur në qoftë se ju jeni tepër i ndjeshëm komponentëve të përfshira në produkt. Për të parandaluar reagimet negative të lëkurës janë të këshilluar për të provuar për ndjeshmëri.

Një unik dhe të gjithanshëm mjet është përdorur për të trajtuar:

 1. variçe venat, thrombophlebitis e gjymtyrëve të ulët, lodhje të vazhdueshme dhe ënjtje në këmbë;
 2. patologjive te sistemit vaskular dhe çrregullimet e proceseve metabolike në qelizat e lëkurës
 3. Sëmundjet shoqëruar me dhimbje në muskuj;
 4. Arthrosis dhe artriti i etiologji ndryshme;
 5. Çarje, calluses dhe drithërat;

 6. hemoragji në indet e buta, hematoma;
 7. sëmundjet herpetike e dermis, ulcerën, djegiet e shtresës ndryshme dhe etiologji.
 8. reaksione

 9. alergjike në lëkurë, acarim të epidermës, si rezultat i kafshimi insekteve, dhe pezmatim i lëkurës dhe psoriasis;
 10. rinitit dhe sëmundjet inflamatore të mushkërive;
 11. Dentare dhimbje të shkaktuara nga një cist;
 12. Of hemorroide jashtme dhe forma të brendshëm;
 13. vaginale thatësi dhe çrregullime të microflora.

Krem ndihmon për të rivendosur elasticitetin e lëkurës, mund të përdoret në mjekësinë veterinare për trajtimin e lëndimeve në kafshë.

Veprimi Purihot

Për shkak të efektit të theksuar terapeutik të një krem ​​Vaji Life ka efekt analgjezik, eliminon bllokimet e trafikut

2 27 Purihot  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

dhe edemë, normalizes proceset rigjeneruese, përshpejton shërimin e fraktura, plagë dhe lëkura e dëmtuar. Për shkak të dezinfekton saj krem ​​pronës antibacterial lëkura dhe luftimin e mikroorganizmave patogjene. Ilaçi ka efekte anti-inflamator, parandalimin e përhapjes së sëmundjeve.

Cream Purihot është një zgjedhje e shpeshtë e atletët dhe njerëzit kryesorë të një jetese aktive. Ajo është përdorur për të eliminuar dhimbjen dhe ngurtësi të muskujve që ndodh si rezultat i trajnimit aktive.

Përbërja Purihot

Shkathtësi e krem ​​dhe shumëllojshmërinë e saj të veprimeve për shkak të përbërjes natyrore. Një kompleks i përbërësve aktivë bën Purihot për këmbët shtesë unike efektive për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme.

Një pjesë e Purihot përfshinin:

 1. The neovitin. Një përbërës është një substancë patentë rrjedh nga xhensen. Ajo ka efekt immunomodulatory dhe një efekt pozitiv në organizëm, si një e tërë. Neovitin parandalon përkeqësim të procesit inflamatore për shkak të efekti anti-inflamatore. Substancë ka veti antioksidante, në sajë të cilën dëmtimi parandalon qelizore, rrit elasticitet të mureve të enëve të gjakut dhe rrit

  vetitë mbrojtëse të organizmin.

 2. Vaj

 3. pluhur. Përmban një shumë të glycerides. Ndihmon për të përmirësuar gjendjen e lëkurës. moisturizes vaj zjarr kampi dhe ushqen lëkurën, rivendosjen smoothness dhe shëndetin e saj.
 4. Lysine. Rrit depërtimin e substancave aktive nëpër barrierën e lëkurës dhe intensifikohet veprimi i tyre.
 5. kamfuri. Ka efekte antiseptik dhe lokale irrituese. dhimbje Eliminon, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe metabolizmit në qelizat e lëkurës.
 6. derivatet

 7. klorofil. Ata ton dhe pastruar lëkurën nga bakteret dhe mikrobet, kanë një antioxidant dhe anti-inflamator efekte.
 8. Lanolinë. Ushqen dhe ushqen epidermë me lipide, e bën së butë, të qetë dhe pamje të shëndetshme.
 9. The mente. Ka një efekt ftohës dhe qetësues. Mente ka veti analgjezik, ndihmon për të eleminuar Shqetësimi në gjymtyrët e poshtëm dhe rrit aktivitetin e lëvizjeve.

Udhëzime për përdorim, Purihot

Universal mjekësore kozmetike Purihot duhet të zbatohen në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve. Aplikoni vaj për lëkurë të pastër dhe të thatë. Duke përdorur krem ​​për trajtimin e sëmundjeve të sistemit vaskular e këmbë shtojcë është e nevojshme për të fshij në zonën e problemit dhe masazh të butë në drejtim lart.

Për të eliminuar sindromi dhimbje në muskujt e

1 16 Purihot  negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare

shtojcë është rubbed në indet e prekura me lëvizje të lehta. Në patologjive dermatologjike, djegiet dhe bruises ilaç duhet të aplikohet në sasi të vogla dhe vetëm pas para-testimit.

Nëse vaj është përdorur për të trajtuar hundë i lëngshëm, ju duhet për të hyrë në sinuseve e turundy hundë mbarsur me një agjent terapeutik.

Krem është përdorur me sukses në praninë e hemorroide dhe fissures anusit. Për të reduktuar dhimbjen dhe inflamacion nyjet smeared një sasi të vogël parash.

Problemet venoz

Me ointments, ju mund të eliminojnë dhimbje nate të muskujve, lodhje lehtësimin dhe ënjtje. Një mjet efektiv edhe në fazat e hershme të venat me variçe dhe thrombophlebitis. Suplementi aktivizon metabolizmin, përmirëson tonin e enëve të gjakut dhe qarkullimin e gjakut. Aplikoni vaj të parfumuar me një 2 herë në ditë: para se të ngarkesës tuaj parashikuar dhe pas saj. RUB në produkt me lëvizje të lehta masazh. Pas aplikimit të produktit është e rekomandueshme që të shtrihem me këmbët e tij në jastëk 20 cm.

Në rastin e thrombophlebitis, prania e clots gjakut në venat, mos e aplikoni krem ​​në mënyrë që të mos inkurajojë një gjendje të rrezikshme -. Lëvizur mpiksje

Dhimbje të muskujve

Vaji përdorur për dhimbje të muskujve të lehtësuar pas ushtrimit ose punë fizike. Efektive për dhimbje barku, contracture e grupeve të caktuara të muskujve, dobësi e përgjithshme. Me përdorimin e një shtojcë të jetë e mundur për të trajtuar ndrydhje.

Aplikoni krem ​​pas trajnimit dhe 24 orë më vonë. Trauma vaj, ju mund të aplikoni deri në 3 herë në ditë, dhe contracture e muskujve më shpesh, në kombinim me procedurat zagrebelnyi. Kur e keni përdorur shmangur vaj të parfumuar trishtues nga fushat që ka produkti.

Dhimbje

përbashkët

Vaji i jetës redukton dhimbje të përbashkët në artriti, arthrosis, osteochondrosis, përdhes, ishias dhe reumatizma. Suplementi është efektive edhe në fazën akute e sëmundjes. Ju duhet të aplikoni atë në zonën e problemit dhe rreth tij. Kombinuar me ngrohjen trajtimeve, masazhet dhe banjë me avull rrit efektivitetin e fondeve.

Pas fërkim duhet të shmanget ftohjes. Masazh shpinë nuk është i rekomanduar.

Problemet ndaluar

Vaj ndihmon me calluses, abrasions, thembra e nxit dhe plasaritur këmbë. Aplikoni krem ​​në zonën e problemit. Fshij krem ​​ose vaj duhet të jetë masazhin deri zhytur plotësisht.

hematoma (bruises)

Aplikimi i kotë i vajit menjëherë pas një dëmtimi, përplasem ose bien mund të parandaluar fillimin e një mavijosur, ënjtje dhe bruising në vendin e lëndimit. Re-aplikoni krem ​​pas pak minuta pas aplikimit të parë. Në rast të plagëve të thella të Purihot është e pamundur për të aplikuar, sepse ajo mund të përkeqësojnë gjakderdhje.

Stimulimi gjakderdhje

Për të përshpejtuar shërimin e plagëve duke përshpejtuar qarkullimin e gjakut. Suplementi rrit gjakderdhje dhe promovon shërimin e shpejtë të plagëve të vogla.

vlon, herpes

Vaj ka veprim antibakteriale, antiseptike dhe anti-inflamator. Ai përmirëson imunitetin lokale, në këtë mënyrë nuk arrin të parandaluar formimin e vlon dhe fshikëz herpetike. Krem nuk është vetëm fsheh shenjat e infeksionit, por edhe shëron sëmundjen vetë.

Aplikoni në zonën e problemit në një shtresë e hollë. Në prani të vlon janë këshilluar për të shmangur fërkim të fuqishme të krem. Pas aplikimit ju duhet të lani duart me sapun për të parandaluar përhapjen e infeksionit.

Burns

Në rast të përdorimit urgjente për djegiet vaj ka një efikasitet të lartë. Aplikoni përzierje në djegur sa më shpejt që të jetë e mundur. Trashësia e shtresës krem ​​do të jetë 3 mm. një Salve heq dhimbjen pothuajse menjëherë pas aplikimit. Kur krem ​​është e ngrohtë dhe dhimbja do të kthehet, ju duhet të butë pastrim mbetjet e plotësuar dhe të aplikojnë në krye një shtresë të re. Përsëriteni nevojën Procedura anestezi për zhdukjen e plotë të skuqje dhe dhimbje.

Alergjia dhe kafshon

Aplikimi i këtij vaji për kafshimin e një insekti ndihmon në eliminimin e kruarje, skuqje dhe ënjtje. Efektet pozitive të plotësuar për shkak të qarkullimit të gjakut dhe rritjen e dekontaminimit aktive të alergjen dhe substancave toksike. Në rastin e një thumboj plagë të kafshëve duhet të lahen dhe pastaj të lubrifikuar mjet.

Vaji Jeta ka vetëm ndikim lokal. Në rastin e një reaksion alergjik të rëndë, stings të shumta të insekteve dhe të kafshëve duhet të kontaktoni menjëherë mjekun.

Dermatitis, psoriasis

Në dermatologjike patologjitë vaj zvogëlohet ashpërsia e foto klinike dhe mund të përfshihet në kursin terapeutik si një shtojcë plotësuese. Krem heq kruarje, dhe në disa raste edhe ndihmon për të hequr peshore në psoriasis. Përparësia e ointments është i sigurt, përbërja e tij natyrore, e cila nuk ka contraindications ndryshe ilaçe hormonale që përdoren për trajtimin e këtyre sëmundjeve.

lëngshëm hundë

Purihot është shërim i përsosur për të ftohtë të përbashkët. Efekti i plotësuar për shkak të efektit shërimin e antioxidant pronës komplekse dhe një tharje të mente.

Aplikoni produktin duke futur në sinuseve të tamponin mbarsur me vaj. Ju gjithashtu mund të lyej mukozën e hundës dhe fshij mjet në hundë. Për lehtësimin e ngjeshur nevojës hundës për të mbajtur zonën e furçë në mes të gishtit të madh dhe gishtit tregues nën ujë të nxehtë për 5 minuta, pastaj menjëherë të fshij zonën me krem.

Në prani të polyposis shtesa administruar në hundë nuk janë të lejuara.

Stomatologji

heq melhem dhimbje dhëmbi, eliminimin e ënjtje. Mund të përdoren si një agjent anti-inflamator që promovon thithjen e cisteve. Për të marrë një efekt kurues është e nevojshme për të lyej mishrat pranë dhemb jashtë dhëmbit. Ju gjithashtu mund të bast në fushën e problemeve të mishit të dhëmbëve shtupë ngjyhet në krem. përçueshëm Procedura për natën.

Efekti i plotësuar në shumicën e rasteve të përkohshme dhe për trajtim të plotë duhet të konsultoheni me një dentist. Nuk lejohet për të vënë vaj në mishrat pas nxjerrjes së dhëmbit në mënyrë që mos të shkaktojë të rënda gjakderdhje nga plaga.

Gjinekologji

Purihots melhem që përdoren për normalizimin e microflora vaginale, si dhe për të eleminuar thatësi dhe kruarje. Të eliminon krem ​​shënon shtrirje pas lindjes së fëmijës.

Hemorroide

Falë pjesën e përdorimit të krem ​​ul hemorroide, zvogëlon dhimbjen dhe promovon shërimin e çara anusit. Nevoja për të aplikuar me kujdes produkt 2 herë në ditë në anus. Ju gjithashtu mund të hyjë mbarsur me shtupë vaj erëkëndëshëm në anus dhe të lënë gjatë natës. Trajtimi duke përdorur shtesë janë të këshilluar për të filluar në periudhën e faljen, në mënyrë që të mos irritojë anusit dhe lëkurën.

Bronkit, pneumonia

bronkit dhe pneumoni janë të shoqëruar nga një kollë të rëndë. Për lehtësimin e kollitjes dhe shkarkimi lehtë pështymë është e rekomanduar për të bërë një masazh mbrapa me shtojcë. Lëvizja kur aplikoni duhet të jenë të lehta, që synon nga ijët deri te supet.

Problemet

Vizioni

Vaj ndihmon për të shpejtuar qarkullimin e gjakut në zonën e syve, dhe ndihmon qarkullimin e gjakut në retinë dhe organit optike, për shkak të cilat ka përmirësimin e vizionit në muzg dhe në lodhje.

Aplikoni nevojën vaj të parfumuar rreth syve, duke shmangur qepallat.

Ku për të blerë dhe çmim

Çmimi i krem ​​vaj erëkëndshëm Jeta është rreth 270 rubla. Suplementi prodhuar një vëllim prej 125 ml për të Blerë vaj mund të porositen online në internet farmaci.

analoge Purihot

do të thotë që të njëjtin veprim farmakologjik të Purihot, është konsideruar krem ​​Khondreks, zhvilluar në një bazë natyrore. Suplementi ka anti-inflamator dhe efekt tonik, ndihmon në eliminimin e dhimbjeve dhe shurdhim në gjymtyrë.

analoge e krem ​​medicinale dhe kozmetike janë konsideruar gjithashtu si një krem ​​këmbë me ure zbutjen Mjek TM, kozmetike krem ​​qetësues për këmbët me gështenjë kali dhe livando (natyrisht), krem ​​Njëqind receta të bukurisë me një efekt zbutje përmban ekstrakt të Artë pumpkins dhe vaj misri (Kalina), këmbë krem ​​me vaj detit buckthorn (supplementstore Golden), një krem ​​për këmbët TM (Scholl), krem ​​Safari për kujdesin këmbë krem ​​këmbë delli (Kalina), krem-xhel Bio jetës analgjezik.

emrin e Purihot korrespondon me qëllimin e shtesë, pasi që ky krem ​​është shumë qëllime dhe është përdorur me sukses për të reduktuar peshën e simptomave të sëmundjeve të ndryshme. Ajo është një mjet i besueshëm dhe të përballueshme që duhet të jetë në çdo mjekësi kabinetit.

Shqyrtime Purihot

Të nderuar lexues, ne me të vërtetë e vlerësojmë komentet tuaja – kështu që ne mirëpresim reagimet në lidhje me efektivitetin e këmbë krem ​​melhem Jeta e në komentet, ata do të jenë të dobishme për përdoruesit e tjerë

>>>>  Diabetin çaj - komente negative, mendimet, çmimi, faqen zyrtare

Previous article

OmniPotent çaj për potencë - Komentet negative, mendime, çmimi, website zyrtar

Next article

CANNABIS OIL CBDOL - negative komente, opinione, çmimi, faqen zyrtare